Siekiant užtikrinti saugią darbo vietą, visada yra svarbi geros saugojimo ir sandėlio tvarkos palaikymo praktikos patirtis.
Jei įmanoma, trąšos turėtų būti laikomos uždaroje, saugioje saugojimo vietoje, apsaugotos nuo gamtinių oro sąlygų (saulės, lietaus ir kt.) ir nuo vagysčių rizikos. Idealios trąšų laikymo sąlygos:
Laikant trąšas lauko sąlygomis, rekomenduojama ant brezentu uždengtos stirtos dar uždėti padėklus – taip apsaugosite brezentą bei maišus nuo paukščių padaromos žalos.
Stabilumo ir saugumo sumetimais, rekomenduojama didmaišius laikyti sukrautus piramidės forma. Stirtos aukštis su padėklais neturėtų viršyti trijų (3) padėklų eilių, priklausomai nuo produkto, padėklų stabilumo bei krovimo įrenginio tipo.
NIEKADA uždangalų tvirtinimo virvės nesivyniokite sau ant rankų ar ant pirštų. Uždengto paviršiaus plotas būna didelis ir vėjo gūsis gali lengvai pakelti žmogų nuo žemės arba smarkiai sužeisti rankas ir pirštus. Dirbdami mūvėkite pirštines.
Atkreipkite dėmesį, kad kai kurios trąšos, kaip antai: Suprasalpeter N27 ir Axan (ir kabamidas) yra jautrios aukštoms temperatūroms, todėl jų nereikėtų laikyti siloso bokšte, kad neperkaistų nuo saulės. Užtikrinkite, kad siloso bokštas tikrai sandariai užsidarytų. Visi vožtuvai, tarpinės ir ventiliacijos vamzdžiai turi būti užsandarinti.
Trąšos į siloso saugyklą pristatomos autocisterna. Siekiant išvengti granulių pažeidimo ir dulkių susidarymo, trąšų įpurškimo metu slėgis neturėtų viršyti 0,15 MPa = 1,5 kgf/cm2. Kad trąšos būtų iškraunamos kuo švelniau ir sklandžiau, užtikrinkite, kad įpūtimo vamzdžio vidiniai sujungimai ir perėjimai nebūtų smarkiai užlenkti ar labai kampuoti, o pakraščiai turėtų būti užapvalinti, nugludinti ir neaštrūs.
Reikalavimai skystų trąšų laikymui priklauso net nuo kelių, vienu metu pasireiškiančių svarbių veiksnių, taip pat nuo ūkio topografijos ir nuo logistikos sistemos. Vietos parinkimas skystų trąšų rezervuarams: