Gumbo vidinis dėmėtumas paprastai yra susijęs arba su kalcio trūkumu arba su nepkankamu (su pertrūkiais) bulvių pasėlių aprūpinimu kalciu spartaus gumbų augimo tarpsnyje, kai vyksta ląstelių dalijimasis ir jų augimas. Kalcis yra pagrindinė ląstelių sienelių sudedamoji dalis, bet dėl nejudrumo savybės jis blogai pasiskirsto, todėl svarbu pasėlius aprūpinti kalciu per gumbų užmezgimo tarpsnį. Jei pasėliai patiria kalcio trūkumą, kai vyksta spartus ląstelių augimas,dėl kalcio trūkumo ląstelės suyra ir žūsta – taip vizualiai pasirodo vidinės rudos dėmės arba geležligė.
Geležligės arba gumbo vidinio dėmėtumo atsiradimo riziką galima sumažinti laiku patręšus bulvių pasėlius kalciu, naudojant kalcio nitrato (kalcio salietros) trąšas, vagojant bulves arba gumbų užmezgimo tarpsnyje.
Patirtis rodo, kad užtikrinus mažiausiai 0,15% kalcio gumbo odelėje, pagerėja bulvių odelės kokybė, padidėja atsparumas ligoms ir sumažėja gumbo vidinio dėmėtumo (GVD) atsiradimo rizika. Todėl, odelės tyrimo rezultatai yra geras būdas patvirtinti, ar bulvių liga bei odelės kokybė yra susijusi su kalcio trūkumu. Net ir nedideli kalcio kiekiai gumbe gali būti labai reikšmingi.
Kaip ir kalis, kalcis bei magnis, boras yra svarbus ląstelės sienelės elementas. Čia jis atlieka cemento vaidmenį tarp pektinų, sutvirtindamas ląstelių audinius. Todėl boras yra reikšmingas gumbų kokybės palaikymui sandėliavimo metu. Boras taip pat įtakoja kalcio absorbciją, todėl pasėlių aprūpinimas boru yra svarbus, siekiant užtikrinti subalansuotą mitybą.