Sveika augalų būklė

Sveika augalų būklė

Tręšimas mineralinėmis trąšomis ir pasėlių aprūpinimas visomis reikalingomis maisto medžiagomis, yra vienintelis būdas užtikrinti sveiką augalų būklę. Bet kurio maistinio elemento trūkumas apriboja genetinį augalo vystymosi potencialą. Maisto medžiagų trūkumą pasėliams galima atpažinti iš daugelio simptomų. Nesveiki pasėliai, dėl maisto medžiagų trūkumo, daro poveikį visai maisto grandinei.

  • Nesveiki augalai nepateisina vartotojų lūkesčių, todėl gali neturėti paklausos rinkoje. Tokiu būdu, augalų augintojui sumažės pajamos ir tai reiškia neatsakingą išteklių švaistymą.
  • Nesveikų augalų gynybinis mechanizmas taip pat bus silpnesnis, todėl jie bus mažiau atsparūs grybelinėms ligoms, kenkėjams ir abiotiniam stresui, ir tai turės įtakos bendram augalo vystymuisi, o pasėkoje – derliaus kokybei.
  • Nesveiki augalai nesuteiks tokią pačią maistinę vertę ir kokybę, lyginant su sveikais, kad patenkintų maisto grandinės poreikius. Dėl to gali prireikti papildyti mitybą (vitaminais ar mineralais). Tik sveiki pasėliai teikią sveiką maistą.

Norite sužinoti daugiau, kaip įtakoti savo pasėlių sveiką būklę?

Yara dalinasi savo žiniomis ir patirtimi su jumis.